OPStuki2016 Facebookissa

Koordinaattorina:
Helsingin yliopiston Viikin normaalikoulu


Alueelliset kouluttajat

Lappi: Lapin yliopiston harjoittelukoulu ja Helsingin yliopiston Viikin normaalikoulu
Anne Ervast, anne.ervast @ ulapland.fi
Ulla Ilomäki-Keisala, ulla.ilomaki-keisala @ helsinki.fi

Pohjois-Suomi: Oulun normaalikoulu
Jaana Anttonen, jaana.anttonen @ oulu.fi
Mervi Kemppainen, mervi.kemppainen @ oulu.fi
Terhi Ylöniemi, terhi.yloniemi @ oulu.fi

Länsi- ja Sisä-Suomi: Tampereen ja Jyväskylän normaalikoulut
Anu Eerola, anu.eerola @ uta.fi
Antti Hiitti, antti.hiitti @ uta.fi
Jaana Inki , jaana.inki @ uta.fi
Tuuli Murtorinne, tuuli.murtorinne @ norssi.jyu.fi
Marita Kontoniemi, marita.kontoniemi @ norssi.jyu.fi

Itä-Suomi: Savonlinnan ja Joensuun normaalikoulut
Heli Lepistö, heli.lepisto @ uef.fi
Merja Kuosmanen, merja.kuosmanen @ uef.fi
Mervi Holopainen, mervi.holopainen @ uef.fi
Jaakko Väisänen, jaakko.vaisanen @ uef.fi

Etelä-Suomi, Helsingin yliopiston Viikin normaalikoulu ja Helsingin normaalilyseo
Ulla Ilomäki-Keisala, ulla.ilomaki-keisala @ helsinki.fi
Sari Muhonen, sari.muhonen @ helsinki.fi
Arto Vaahtokari, arto.vaahtokari @ helsinki.fi
Elina Mantere, elina.mantere @ helsinki.fi
Hannes Vieth, hannes.vieth @ helsinki.fi

Lounais-Suomi: Rauman ja Turun normaalikoulut
Tuija Saarivirta, tuija.saarivirta @ utu.fi
Paula Äimälä, paula.aimala @ utu.fi
Tarja Ruohonen, tarja.ruohonen @ utu.fi
Taina Wewer, taina.wewer @ utu.fi
Viveca Himberg-Rintanen, viveca.himberg-rintanen @ utu.fi

Ruotsinkielinen alue: Vasa övningsskola
Annika Lassus, alassus @ abo.fi
Tommy Nordman, tonordman @ abo.fi


 

 
TUTUSTU MYÖS
 
 

Suomen harjoittelukoulujen verkosto
 
          Sivut laatinut: Ari Myllyviita